Co si já tak můžu myslet o náboženství?

1. prosince 2012 v 13:31 | DarRayer
Takže náboženství jo?
Kdo to proboha vymejšlel? ..
Napíšu něco špatnýho a někdo mne přijde ukřižovat :D ..

Ne, já proti náboženství nic nemám .. Chápu, že si někdo myslí, že je nějaký bůh, který vše ovládá a určuje náš osud atd. Nevadí mi věřící, pokud mi jejich víru nebudou vnucovat, úplně nesnáším jak chodí po domech a na každého zazvoní a všem nutí svoji víru, to mi trochu připomíná podomní obchodní, kteří nám vnucují nějaký super kouzelný mixér.

Občas jsem přemýšlel nad tou jejich vírou a pár věcí nechápu ..

Tak např. pokud bůh určuje náš osud tak proč nám určí špatný osud, za který musíme trpět a nedostaneme se kvůli němu do nebe, ale půjdeme do pekla .. To si jako vybírá, koho má radši a podle toho mu určuje jeho osud, ale to si taky protiřečí, a nebo si snad rozpočítává:
"Ententýky dva špalíky do pekla tě dám!" ?..

Nebo také věřící říkají, jak bůh miluje všechny a jak se všichni mohou dostat do nebe, tak proč církev odsuzuje gay či lesbičky? ..

Ale zase jako chápu, jejich víru, třeba se mi líbila myšlenka jednoho Egypťana, že tam přecí bůh musí být, protože by na nás jinak spadla nebesa, protože by je neměl kdo držet :) ..

A taky jedna věc, kterou velice nechápu jsou války a spory mezi církvemi, vždyť to je snad základní učení každé církve, že se máme mít všichni rádi a neubližovat si ..

Ano, zase je to článek bez konce, ale kdo sem chodí déle už ví a kdo je tu poprvé si snad brzi zvykne :) ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dawn Dawn | 1. prosince 2012 v 18:32 | Reagovat

Církev odsuzuje gaye a lesbičky, a né bůh. Osud si vytváří každý sám, bůh nikoho netrestá a peklo neexistuje. Každý se dostane tam, kam si myslí, že se dostane

2 Hanka Hanka | Web | 3. prosince 2012 v 20:27 | Reagovat

Souhlasím s Tebou. Máš naprostou pravdu. O těch nesrovnalostech jsem snad ani nikdy nepřemýšlela.. Ale je to pravda.
Já taky proti náboženství nic nemam, když to někdo nenutí druhejm (ať už jako podomní prodavači nebo teroristi...), nic špatnýho v tom nevidim. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama